Sosyal Medyada Biz}

Kampanya Spotu Başlığı
Kampanya Bilgisi Gelecek
TÜMÜNÜ GÖR

METAL ASMA TAVANLAR

METAL ASMA TAVAN SİSTEMLERİ
Metal Asma Tavan; binalarda mevcut tavanın altına alüminyum, galvaniz saç ve paslanmaz çelikten üretilen çeşitli dekoratif malzemelerle yeni bir tavan yapmaya denir. Metal asma tavanlar farklı ebat, çeşitli perforasyon bordür, renk ve desenlerde üretilen panellerden ve bu panellerin yerleştirildiği taşıyıcı profillerden oluşmaktadır.
Metal asma tavanlar her ne kadar ilk etapta dekoratifliği ile dikkat çekse de, çok amaçlı bir kullanıma sahiptir.
Tavandan gecen havalandırma borularını, tesisat kablo vs. görüntü kirliliğini ortadan kaldırması, ayrıca modüler olması, tavan boşluğundan geçen tesisata kolay ulaşabilme imkanı vermesi ve uzun ömürlü olması ile işletme giderlerini düşüren, mekana modern ve estetik bir görünüm kazandıran yapı sistemleridir.
Metal Asma tavanlar, metal panellerin içinden döşenen akustik ve yanmaz kumaş, izocam, taş yünü, strafor gibi destek malzemelerle binalarda ısı ve ses yalıtım sistemlerine yardımcı olarak da uygulanır.
Metal asma tavanlar, darbelere ve aşınmaya dayanıklı olmalarının yanı sıra panellerin hafif ve esnek yapısı sayesinde, depremde meydana gelebilecek zarar riskini de azaltır.
Gerek uygulayıcılar gerekse de son kullanıcılar tarafından tercih edilmesinin sebepleri arasında nemden etkilenmemesi, mekanlardaki ışığın daha çok alana yayılmasını sağlaması, yangına ve korozyona karşı dirençli ve silinebilir olması da sayılabilir.
Asma tavanlar; konutlarda, sanayi tesislerinde, sinema, tiyatro, hastane, konferans salonları, mağazalar, ofisler, kapalı spor salonları, kapalı yüzme havuzları, otobüs terminalleri, akaryakıt istasyonları, bankalar, AVM’ler vb. birçok yapıda yaygın olarak kullanılmaktadır.

PANAS METAL ASMA TAVAN ÇEŞİTLERİ:
Metal asma tavanların, günümüzde farklı amaçlar için inşaa edilen mekanların içerisinde gerek dekoratif gerekse de işlevsel bir aksesuar olarak kullanılması ürün çeşitliliğini de beraberinde getirmektedir.
Bina içerisinde uygulanacak metal asma tavanların, estetik olmalarının yanında; dayanıklı olması, iyi derecede ses ve ısı yalıtımı sağlaması, nem geçirimsiz olması, çeşitli tipteki kimyasallara karşı dayanıklı olması, gerektiğinde temizlenebilmesi ve farklı işlevsel ünitelerin kullanımına olanak vermesi gerekmektedir. Asma tavan yapımında mekana özgü şartlar ve beklentiler detaylandırıldıktan sonra uygun asma tavan seçimi yapılmalıdır.

 

Üretim bandımızda yer alan metal asma tavan sistem çeşitleri aşağıdaki gibidir:
Flat Metal Asma Tavan
Tegular Metal Asma Tavan
Clip-in Metal Asma Tavan
Hook-on MetalAsma Tavan
Baffle Metal Asma Tavan
Open Cell (Petek) Asma Tavan
Genişletilmiş Metal Asma Tavan
Bandraster Metal Asma Tavan
Drop&Slide Metal Asma Tavan
Özel Çözümler